Nasze przedszkole

Naszym największym dobrem jest dobro dziecka, przygotowujemy je do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Podążamy za indywidualnym tempem rozwoju dziecka, respektując jego potrzeby, wspierając w dążeniu do samodzielności i niezależności.

ORGANIZACJA PRZEDSZKOLA:

• nadzór Kuratorium Oświaty w Poznaniu
  • małe grupy
  • pracujemy cały rok kalendarzowy
  • bogate kalendarium imprez i uroczystości przedszkolnych. Każdego roku będziemy bardzo uroczyście obchodzić Święta Bożego Narodzenia (wspólna wigilia), Wielkanoc, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka, rodzinne pikniki, integracyjne spotkania dzieci i rodziców tj.: grzybobranie,
  • zajęcia
    • język angielski nie będzie u nas językiem obcym, codziennie będziemy bawić się i uczyć się stosować język angielski w codziennych czynnościach
    • rytmika
    • zajęcia z logopedą
    • gimnastyka korekcyjna
    • zajęcia plastyczne
    • zajęcia umuzykalniające

PROGRAM:

• ciekawe spotkania, wycieczki, przedstawienia teatralne, bale oraz spotkania z ludźmi sztuki.
  • zajęcia rozwijające kreatywność, samodzielność, umiejętność podejmowania decyzji, zdolności do występowania przed grupą
  • codzienny program nauczania jest wzbogacony o warsztaty językowe rozwijające wyobraźnię, pomysłowość i oryginalność
  • program adaptacyjny, umożliwiający dziecku spędzanie pierwszych chwil w przedszkolu w towarzystwie rodziców (rodzice mogą przebywać na terenie przedszkola w wyznaczonym miejscu i dziecko w każdej chwili może podejść do niego, w sierpniu tydzień adaptacyjny! Dla dzieci nowych, zajęcia dziecko – nauczyciel – rodzic)

KADRA:

• wysokie kwalifikacje zawodowe oraz doświadczenie
  • kurs pierwszej pomocy
  • przyjazna, rodzinna atmosfera
  • troskliwość

OBIEKT:

• przestronne sale dydaktyczne
  • wspaniały ogród 1000 m2
  • duży, bezpieczny plac zabaw
  • budynek budowany od podstaw jako przedszkole, spełniający wszelkie wymogi obowiązujące w Unii Europejskiej

Przedszkole spełnia wszelkie obowiązujące wymogi w zakresie bezpieczeństwa pożarowego określone w przepisach budowlanych i pożarowych. Na drodze ewakuacyjnej umieszczono oświetlenie awaryjne. Zgodnie z przepisami przedszkole wyposażone jest też w piorunochron. Korytarze wyłożone są płytkami antypoślizgowymi mającymi atesty. Wszystkie gniazdka elektryczne umieszczono poza zasięgiem dzieci na wysokości 1,6 m. We wszystkich oknach poniżej 1,1 m zastosowano specjalne szyby bezpieczne. Uniemożliwiono dostęp do okien poniżej 1,1 m poprzez zamknięcie na klucz.

WYŻYWIENIE

• 3 pyszne posiłki dziennie, także dla dzieci z dietą eliminacyjną, posiłki są nielimitowane, napoje dostępne są dla dzieci przez cały dzień,
  • ciekawe potrawy, różnorodność smaków mają pomóc dzieciom odkryć świat doznań kulinarnych,
  • Prawidłowe żywienie dziecka w okresie przedszkolnym to jeden z najważniejszych czynników gwarantujących zdrowie i prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy dzieci. Podawać będziemy dzieciom pokarmy zawierające najwyższe wartości odżywcze.

Nie będziemy zmuszać dzieci do jedzenia!

ZABAWKI i POMOCE DYDAKTYCZNE:

• wybrane zabawki wysokiej jakości pobudzają do eksperymentów, do odkrywania nowych znaczeń, zastosowań
  • pomoce dydaktyczne gwarantują zainteresowanie, wzbudzają ciekawość oraz stymulują rozwój intelektualny

Przedszkole działa w oparciu o Ustawę o Systemie Oświaty  i korzysta z programów wychowania przedszkolnego zalecanych i dopuszczonych przez MEN. Wybór treści programowych zostanie dokonany przez pedagogów, zgodnie z potrzebami rozwojowymi dziecka na danym etapie życia.

Korzystamy także z  ciekawych programów autorskich:

• Metoda Dobrego Startu prof. Marty Bogdanowicz,
  • Dziecięca matematyka  prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej,
  • Metode Ruchu Rozwijającego Veroniki Sherborne,
  • Elementy Kinezjologii  Edukacyjnej,
  • Nauka gry na instrumentach  Karla Orffa,
  • Elementy pedagogiki zabawy Klanza.